Vyvážení bez závaží článek v odborném časopise Tyres&Equipment

EASY BALANCE, cesta k rychlému a trvalému vyvážení kol bez nutnosti drahých vyvažovacích strojů s úsporou až 20 % na dezénu.

Vyvažování pomocí klasického závaží jistě každý znáte a používáte. Věděli jste však, že existuje technologie, která umožňuje vyvažování bez použití složitých a drahých strojů, je rychlá a snižuje opotřebení pneu o 20 % ve srovnání s klasickým vyvažováním?
Jmenuje se EASY BALANCE – švédský vyvažovací prášek. V Evropě se úspěšně používá více jak 17 let, prosadil se i na náročném trhu Německa a Velké Británie. Na českém trhu EASY BALANCE používají významní autobusoví a kamionoví dopravci.

Co je vlastně EASY BALANCE a jak funguje?

EASY BALANCE je prášek, který aktivně vyvažuje kolo při jízdě a absorbuje vibrace (od 30 km/h). Plní se do pneumatik nákladních vozidel a autobusů. Během jízdy se prášek v pneumatice neustále rozmísťuje do optimální polohy, dosahuje tak maximálně přesného vyvážení kola. Ve srovnání s klasickým olověným závažím je EASY BALANCE znatelně přesnější a účinnější. Kromě skvělých vyvažovacích vlastností je šetrný k životnímu prostředí, nezpůsobuje poškození nebo opotřebení pneumatik a ráfků, není potřeba žádné nákladné zařízení pro vyvažování. Vibrace volantu a rámu vozidla jsou sníženy, zvyšuje se tak řidičovo pohodlí.

Přísné německé testy DEKRA zaručují stoprocentní funkčnost této technologie. I největší odpůrci pokroku mohou EASY BALANCE s klidným svědomím používat.

Na závěr jedna velice podstatná vlastnost – stačí pouze jedno „vyvážení“ a máte vystaráno na celou životnost pneumatiky. 

Vyvažovací prášek se v posledních letech stává velice žádaným v ČR i SK. K dostání je u výhradního distributora www.bvbcz.cz, v pneuservisech a autoservisech. Zvýšený zájem ze strany provozovatelů autobusů a kamionů by mohl být signálem pro prodejce a internetové obchody k zařazení EASY BALANCE do prodeje.

Zdroj: časopis Tyres & equipment

 

 

Světový rekord díky perfektnímu vyvážení

Superrychlý vyvažovací prášek EASYBALANCE byl použit při pokusu o nový světový rekord.

Vynikající vyvažovací vlastnosti prášku umožnily dosažení nového světového rekordu na letmý kilometr.

Truck VOLVO „WILD  VIKING“ (divoký Viking) dosáhl rychlosti 240 km/h.

Video ukázka :

http://www.youtube.com/watch?v=uhgdTTmjQbY&feature=player_embedded