Rychlá jednoduchá pomoc při defektu

Mobilní sada sloužící řidiči motorového vozidla pro opravu 
defektu dočasně nahradí rezervu, ale hlavně zvýší bezpečnost a ušetří čas.

 

To jsou přednosti sad pro dočasnou opravu defektu.
Předně pak zprovoznění motorového vozidla v případě defektu, úniku vzduchu, ztráty tlaku. Ať už nabízíte ve svém pneuservisu jakýkoliv výrobek, vždy by se mělo jednat pouze o schválené a certifikované materiály a nástroje. V případě defektu a jeho opravy (přesného postupu práce), odkazujeme na odborný seriál Tyres&Equipment, který vyšel v roce 2010. Zásadní je ovšem informace, že zařízení typu, které v tomto článku představujeme, je určené pouze jako dočasné řešení, které umožní řidiči bez výměny kola a v poměrně krátké době jízdu do nejbližšího servisu! Pro opravu a následnou jízdu existují přísně stanovené podmínky, například, že vozidlo se nesmí pohybovat rychlostí vyšší než 80 km/h a jak již bylo uvedeno, jedná se o dočasné řešení zajišťující omezenou mobilitu.

Opravná sada roku 2013
Plnohodnotným, a to je nutné zdůraznit, certifikovaným a schváleným zařízením, kterým nahrazují přední výrobci automobilů klasické rezervy v zavazadlovém prostoru, je sada Airman od německého výrobce. K dispozici je řada zařízení dle výkonu a objemu náplně určená pro osobní automobily, užitkové a terénní stroje, motocykly.

 

V loňském roce se na trhu objevila novinka nesoucí označení RESQ Pro- -Plus 450 ml, nově schválená i pro TPMS senzory. Toto zařízení je určené pro osobní vozidla/SUV/VAN, kde je požadovaný větší objem vzduchu. Zařízení je určené pro pneumatiky o velikosti od 13 do 17 palců. Motoristé, kteří mají svá vozidla vybavena většími a širšími pneumatikami (18-24 palců), potřebují náplň větší. Airman s touto náplní, který se jednoduše zprovozní prostřednictvím zásuvky 12 V (zapalovač), je schopné utěsnit otvor v pneumatice až do velikosti 6 mm. Součástí balení je těsnící tmel o objemu 450 ml a také 4 adaptéry pro huštění sportovních pomůcek jako jsou míče, lehátka či pláště bicyklů.

Hlavní předností tohoto systému je vyšší bezpečnost při opravě a časová úspora. V případě defektu na dálnici, ale i na jakékoliv jiné frekventované komunikaci, ale i za nepříznivého počasí, za snížené viditelnosti, je výměna pneumatiky za náhradní rezervu velmi nebezpečnou, stresující a také složitou (pro nezkušené a ženy) procedurou. V takovém případě je několikaminutový zásah Airmana doslova záchranou.

Pro okamžitou opravu pneumatiky je to skvělé řešení, které umožňuje posádce vozidla pokračovat v cestě i když se stane, že má vozidlo prázdnou pneumatiku. Kompresor a těsnící hmota efektivně utěsní nejčastější typické průrazy pneumatiky do 6 mm. Vozidlo je schopné pokračovat až do vzdálenosti 200 km rychlostí 80 km/h nebo 50 m/h na utěsněné pneumatice až do nejbližšího pneuservisu. Airman lze použít pro všechny běžné potřeby huštění. S dodanými adaptéry můžete hustit jednoduše a rychle nafukovací sportovní potřeby, pneumatiky bicyklu atd.

Práci nebere!
Jak již bylo uvedeno, jedná se o sadu, která umožňuje omezený dojezd do nejbližšího pneuservisu. To znamená, že stále každý defekt i po zásahu Airmana vyžaduje potřebnou pomoc. Odbornou a profesionální, ve formě pneuservisu. V žádném případě tak nehrozí, že by podobná zařízení „brala“ práci oboru. Naopak. Pneuservisy, které nabízejí toto zboží, mají i jistotu, že jejich zákazníci při případném defektu se právě k nim kvůli opravě vrátí…