První ročník soutěže TyresMAN 2012 má svého vítěze.

Praha 13. září 2012 – V závěru minulého týdne se konal první ročník soutěže o nejzručnějšího mechanika pneuservisu s  názvem TyresMAN 2012. Klání profesionálů zorganizoval oborový magazín Tyres&Equipment.

Do jihomoravských Hustopečí se v závěru prvního zářijového týdne sjeli zástupci téměř dvou desítek pneuservisů z celé České republiky, aby se zde utkali v disciplíně spočívající v demontáži a opětovné montáži pneumatiky na hliníkový ráfek. Soutěžící, jejichž startovní pozice určilo losování, pracovali s pneumatikami Goodyear UltraGrip 8 o rozměru 205/55 R 16, a měli za úkol co nejrychleji demontovat pneu z ráfku, opět namontovat, správně nahustit, a to vše bez jakéhokoliv poškození ráfku či pneumatiky. Soutěžní úkon probíhal na stroji M&B TC 525 PG MI + Tecnohelp + Helper.

V soutěži s velmi dramatickým průběhem hned první soupeř získal na dlouhou dobu nejlepší výsledek a zdálo se, že své vedení udrží. Poslední soutěžící mechanik, Pavel Neubauer z jihlavského pneuservisu GPD a.s., však s výsledným časem 1:29 zcela zvrátil vývoj klání a vybojoval tak první místo i titul TyresMAN 2012.

Současně s hlavní disciplínou probíhala i minisoutěž organizovaná společností Federal-Mogul, jedním z hlavních partnerů akce TyresMAN 2012. Zde mohli návštěvníci akce soupeřit v co nejrychlejší a nejpřesnější výměně stěračů značky Champion. První ročník soutěže TyresMAN 2012 dále podpořily společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech, Motortec Gate, BVB CZ, Benet a AGROTEC. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří do Hustopečí přijeli. Partnerům, hostům a především soutěžícím, kteří se nebáli přihlásit, nezalekli se neznámého prostředí ani trémy. Všichni tak dokázali, že jsou opravdovými odborníky a profesionály,” řekl v závěru Pavel Pachman, vydavatel magazínu Tyres&Equipment a pořadatel soutěže TyresMAN 2012.

Vítězné pořadí TyresMAN 2012:

1.místo: Pavel Neubauer, GPD, a.s., pneuservis Jihlava – výsledný čas 1:29.96

2.místo: Antonín Škařupa, Pneuservis Hanzelka, s.r.o., Nový Jičín – výsledný čas 1:36.13

3.místo: Marek Koníček, Vivacar Břeclav s.r.o. – výsledný čas 1:39:93